Jak pečovat o dveře?

Jak pečovat o dveře?

Dveře mohou být dokonalou ozdobou interiéru. Jen budou za to vyžadovat trochu vaší péče. Jak má správně vypadat a čemu byste se měli vyhnout?

Jak na údržbu dřeva

Máte-li doma dveře z masivu, platí pro ně podobná pravidla jako pro dřevěný nábytek či podlahu. Dřevo se jakožto přírodní materiál při správné péči vyznačuje vysokou odolností v řádech dokonce až desítek let, nicméně s ním musíte adekvátně zacházet. To znamená v základu co nejméně styku s vodou a vyhnout byste se také měli používání agresivních čistících prostředku. Preferujte pouze otírání mírně navlhčeným hadrem, možno je použít též mýdlovou vodu. Pokud to kvůli silnému zašpinění nestačí, sáhněte po speciálním přípravku na dřevo. Masivu také příliš nesvědčí vliv slunečního záření, má totiž tendenci blednout. Vhodné je proto dveře nalakovat. Vystavovat byste je neměli ani teplotním extrémům, nemají rády horko.

Opatrně zacházejte i s dveřmi, které mají dýhovaný povrch. Samozřejmostí jsou speciální produkty, které vám poradí přímo prodejce. Nic pochopitelně nezkazíte v rámci běžné údržby používáním suchého hadříku.

Jaké zacházení svědčí ostatním materiálům

Lamino tak náchylné na kontakt s vodou sice není a poměrně bez obav jej můžete otřít i vlhkým hadrem, nicméně byste i tak neměli opominout pečlivé vysušení. Rozhodně takovým dveřím ale zabraňte v tom, aby se dostaly do kontaktu s párou. Podobně snesou v omezené míře styl s vodou povrchy z eloxovaného hliníku za předpokladu, že je následně důkladně osušíte.

Ze skleněných dveří lze pomocí vody naproti tomu odstranit i odolné skvrny poměrně beze strachu. Leptané sklo můžete nechat přirozeně uschnout, máte-li doma pískové, je zapotřebí takové dveře raději vysušit.

Jestliže jste si pořídili dveře posuvné, neměli byste krom otírání vlastního povrchu dveří zapomínat ještě na jednu věc. Pravidelně vyluxujte prach, který se usazuje v systému kolejnic. Ten totiž může způsobit časnější opotřebení vašich dveří.

 

Copyright © 2015 Pixel Theme Studio. All rights reserved.