Jak vybírat podlahu?

307-dub-hedvbn-2-e1476956610487-917x329

Pokud vybíráte podlahu do Vašeho bytu, domu, nebo jiného prostoru, nikdy nezapomeňte zohlednit několik zásadních kritérií, které by měla splňovat, aby Vám mohla dlouho a kvalitně sloužit a abyste se v daném prostoru cítili dobře. Koupě podlahy je mnohdy nemalou investicí a její případná výměna není jednoduchou a už vůbec ne levnou záležitostí.

Jak vybírat podlahu?

K těm nejdůležitějším aspektům při výběru podlahy jistě patří vše, co u Vás taková podlaha takříkajíc zažije, tedy co všechno by měla vydržet bez újmy. Nejprve je dobré si uvědomit to, jakou zátěž by měla vydržet. Kdo po ní bude vlastně chodit a také s jakou intenzitou. Jestli to budete pouze Vy, nebo třeba také Vaše malé děti a případně i domácí mazlíčci. Přece jen stopy po vylitých tekutinách, nebo drápech jsou na některých typech podlahy nesmazatelně zapsány do jejího vzhledu. Nezapomeňte také zohlednit také manipulování s nábytkem, které se může pravidelně opakovat. Pokud například každý večer rozkládáte Vaši sedačku v obýváku a ráno ji znovu skládáte, i to může zanechat na nekvalitně a nesprávně vybraném typu podlahy stopy, které rozhodně neudělají parádu a snižují Vaší podlaze životnost. Pro jednotlivé místnosti je často dobré zvolit rozdílné typy podlah.

Jak vybírat podlahu?

V neposlední řadě také důkladně promyslete, jaký vzhled podlahy preferujete. Zda dáte přednost přírodnímu vzhledu, nebo naopak super modernímu. Nezapomeňte na to, že světlejší odstín Váš byt prozáří a opticky zvětší, tmavší odstíny je lepší použít do větších a světlejších prostor. Podlaha by měla vždy ladit s interiérem. Zjistěte si informace také o údržbě podlahy, předejdete tak zbytečným komplikacím. Přece jen pokud potřebujete změnu, můžete kdykoli nově vymalovat, podstatně hůř se vám bude měnit podlaha. Způsob nákupu podlahy také hraje svoji roli. V dnešní době můžete navštívit buď klasický obchod, nebo si ji v klidu a pohodlí domova nakoupíte přes internet. Oba způsoby jsou oblíbené, záleží pouze na Vašich prioritách a samozřejmě také na tom, kolik chcete do nové podlahy investovat.

Jaké jsou trendy?

Vinyl a dřevěné podlahy. Vinyl je oblíbený pro svou jednoduchost údržby a péče. Druhou skupinou jsou pak ti, kteří preferují přírodní materiály a způsob, jakým stárnou v čase a jakou energii tento materiál interiéru dodává.

Jaké jsou otázky, které byste si při výběr podlahy měli položit?

1) Jaké jsou moje očekávání od podlahy? Jak bude vypadat život, který se na ní bude odehrávat?
2) Jak bude vybraný materiál vypadat u mě doma?
3) Kolik vydrží?
4) Jak jednoduchá je údržba?
5) Kolik stojí?

Jakmile najdete odpovědi, máte vybráno. A pokud jste s nimi spokojeni, máte vyhráno – našli jste totiž pro sebe tu správnou podlahu. A pokud si nejste jisti, moc rádi vám poradíme. Přijďte nás navštívit v některém z našich studií, najdete nás po celé ČR.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon

Předmět

Vaše zpráva

Jak vybírat podlahu?

 

Copyright © 2015 Pixel Theme Studio. All rights reserved.