Jaké jsou vlastnosti jednotlivých krytin?

hocoprestigediele_eiche_vital_geburstet_standard-917x329

Pokud se rozhodujete pro koupi nové podlahy, jistě se zajímáte o to, jaký typ je vhodný právě pro Vás. Ověřte si vlastnosti, které mají jednotlivé typy podlah, a na základě těchto informací se Vám bude rozhodovat mnohem jednodušeji a hlavně vyberete tu nejvhodnější podlahu do Vašich podmínek.

Jaké jsou vlastnosti jednotlivých krytin?

Pokud jste zastánci přírodních materiálů, jistě Vás ihned napadne podlaha ze dřeva. Dřevo obecně dává pocit bytelnosti a zároveň navozuje útulnou atmosféru. Podlaha z masivu či tvořená z více dřevěných vrstev má velkou výhodu v tom, že toho skutečně hodně vydrží a bude vždy originální. Dalším obrovským plusem je možnost jejích lokálních oprav. Je velmi odolná, což znamená, že Vám vydrží desetiletí, nicméně na oplátku potřebuje kvalitní údržbu. Lakování nebo olejování se nevyhnete, péče je pro její životnost klíčová. Cena dřevěné podlahy je vyšší, nicméně její klady Vám to vynahradí.

Pokud dáváte přednost jinému materiálu než přírodnímu, můžete si vybrat mezi vinylem a laminátem. U vinylu budete mít na výběr z desítek různých dekorů, určitě si tedy vyberete ten, který se zrovna u Vás bude skvěle vyjímat. Co se týká odolnosti tohoto materiálu, masivu se nevyrovná, ale v běžné domácnosti si ho užijete dlouhá léta a přitom je snadný na údržbu. Vystačíte si s vodou a vhodným přípravkem. Vinylové podlahy jsou příjemné také z toho hlediska, že vás na nich ani na boso nebudou zábst nohy a nemusíte se obávat ani hlučného došlapu. Co patří k jeho nevýhodám a je nutné se toho vyvarovat jsou mechanická poškození, která není možné opravit.

Ani laminát vás nezklame v oblasti výběru různých designů, které jsou velmi věrohodně zpracovány tak, aby působili velmi přirozeně a přírodním dojmem. Typ laminátové podlahy je nutné vybrat s ohledem na prostředí, kde ji budete využívat, aby Vám mohla sloužit co nejdéle. Údržba Vám nenadělá starosti, i zde stačí voda a vhodný přípravek. Laminát je cenově dobře dostupný, teplý a příjemný pro chození. V případě mechanického poškození však bohužel také nelze opravit.

Jaké jsou vlastnosti jednotlivých krytin?

Při výběru podlahy si vždy nechte poradit odborníky. Každý materiál má své výhody i nevýhody. Důležité je si uvědomit, kolik finančních prostředků chcete do podlahy investovat a co od daného materiálu a typu podlahy můžete očekávat. Obecně však platí, že nabídka podlah je široká, určitě si vyberete i vy.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon

Předmět

Vaše zpráva

Copyright © 2015 Pixel Theme Studio. All rights reserved.