Zárubně

Obložkové zárubně ZLOMEK jsou určeny pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře otočné, posuvné skládací, nebo pro obklad otvoru bez dveří. Zárubně se osazují po dokončení stavebních otvorů, tedy po zhotovení omítek, maleb, obkladů, položení podlahové krytiny včetně plovoucích podlah a koberců. Lze je použít pro klasické zdivo, nebo sádrokartonové konstrukce od šířky 70mm. Jsou vyráběny v normovaných, popř. atypických rozměrech. V kombinaci s dveřním křídlem tvoří zvukově izolační bariéru. Zárubně je možné dodat i s protipožární odolností EI 30, EW 30.

 

Technické parametry

technickadataZárubně jsou vyráběny v normovaných, popř. atypických rozměrech. Standardní rozměry se řídí dle ČSN: 600 - 900 (1100) / 1970 mm pro jednokřídlé a 1250 - 1850 / 1970 mm pro dvoukřídlé dveře. V případě jiných rozměrů, vyrobíme zárubeň dle požadavku. Šířky ostění jsou vyráběny po 5 mm, od 60 mm do 1200 mm z jednoho kusu !

Konstrukce

detail-zárubně-150x150Konstrukce zárubně je tvořena středovými dílci tloušťky 22mm a obložkami tloušťky 18 a šířky 60 mm. Tyto dílce jsou vyrobeny z prvotřídní dřevotřískové desky,jsou ofrézovány a povrchově upraveny. Zárubeň je osazena protiplechem, který je kromě standardního připevnění do obložky navíc připevněn do středového dílce a tím zabezpečuje zvýšenou odolnost proti vyražení. Pro bezproblémovou a tichou funkčnost dveří je zárubeň vybavena třemi závěsy s plastovými čepy v povrchové úpravě nikl. Měkké dovírání dveří do zárubně zaručuje celoobvodové těsnění. Vybrané materiály a mohutnější konstrukce zárubně, garantují její pevnost a stabilitu.

 
protiplech-zárubně-150x150Protiplech je kromě standardního přišroubování do obložky, navíc připevněn do středového dílce zárubně. Je tak vysoce odolný vůči vyražení.
Velmi kvalitní pouzdra závěsů, která zaru- čují maximální přesnost kolmosti a umístě- ní závěsu. Jsou zapuštěny v obložce. Díky dvoustupňovému vrtání není z pohledové strany viditelný obvod pouzdra, což ocení především nároční zákazníci se smyslem pro detail. Pro tichou funkčnost dveří, je závěs vyba- ven plastovým čepem.
 
 

 

 

Copyright © 2015 Pixel Theme Studio. All rights reserved.